Právě si prohlížíte Produktový design – Favonius – fén do veřejného prostoru

Produktový design – Favonius – fén do veřejného prostoru

Soňa Škorpilová

Střední uměleckoprůmyslová škola hudebních nástrojů a nábytku. Hradec Králové

Když jsem byla mladší, trávila jsem mnoho času v plaveckém bazéně. Plavání mě vždycky bavilo, ale co jsem zaručeně nesnášela, bylo fénování vlasů po tréninku. Nikdy nezapomenu na ten hrozný fén, pod kterým člověk stojí, tedy spíš hrbí se, jelikož tam překáží parapet a máchá si rukama nad hlavou, aby se fén vůbec zapnul.
 Když jsme dostali zadané téma, klauzurní práce ohřívání, vzpomněla jsem si na tento slavný fén v městských lázních a řekla jsem si, že musím vymyslet něco, co by bylo praktičtější.
 Přemýšlela jsem, co od fénu na takovém místě očekávám. Rozhodně nechci fénováním strávit mnoho času. Také potřebuji, abych nemusela dlouze přemýšlet, co kde mám zapnout a jak produkt vůbec použít. Zkrátka jednoduše a efektivně.
 Nakonec jsem se rozhodla pro tvar, který by si každý mohl uzpůsobit podle své potřeby. Chtěla jsem, aby byl vhodný pro někoho, kdo má na hlavě afro, i pro toho, kdo má vlasy až do pasu. Fén fouká zezadu i ze stran, čímž výrazně zvyšuje efektivitu a snižuje čas nutný pro foukání vlasů. Člověk si může postranní části přitáhnou k hlavě podle svých potřeb.