Právě si prohlížíte Produktový design – Němý sluha „NOEDGE“

Produktový design – Němý sluha „NOEDGE“

Tereza Tomšíková

Vyšší odborná a Střední průmyslová škola Volyně

Zadání znělo: němý sluha.
        Němý sluha podle mého názoru nemá být výrazným prvkem v interiéru, proto se mu říká němý, ale to neznamená, že nemůže být designovým kusem nábytku.
Mojí inspirací se stalo madlo ve vagonech vlaku, které mi připomnělo šatní tyč. Design je vymyšlen tak, aby byl co nejvíce variabilní a přizpůsobitelný požadavkům každého zákazníka.
Jeho části jsou na průřezu kruhové o ∅40 mm, aby se na něj daly věšet ramínka. Zároveň jsou horní díly široké tak, aby se přes ně dalo přehodit oblečení, například kalhoty. Němý sluha má rozměry 1160x440x600 mm. 
Je vyrobený z dubu, tvrdého dřeva, aby vydřel větší zátěž. Kvůli jeho tvaru se materiálově nabízel kov, ale chtěla jsem, aby byl příjemný na omak i napohled a navozoval pocit tepla a domova, proto jsem zvolila dřevo. Sluha by mohl být vyroben jako ohýbaný nábytek ze dvou částí, ale touto technikou jsem jej neměla možnost realizovat. Proto je vyroben se soustružených kusů a kolínek, které jsem vyráběla na CNC stroji. Všechny části jsou spojeny pomocí kolíků.