Právě si prohlížíte Produktový design – Variabilní venkovní stůl IGNIS

Produktový design – Variabilní venkovní stůl IGNIS

Vendula Lörincová

Střední škola řezbářská Tovačov

Mým projektem je variabilní venkovní stůl IGNIS. Díky jednoduchému tvaru a modernímu nadčasovému vzhledu se hodí do jakéhokoliv prostředí jak soukromých, tak veřejných exteriérů, jako například do parků či campů. Název IGNIS vychází z latinského slova oheň.

Beton jakožto materiál jsem zvolila proto, že nevyžaduje žádnou náročnější údržbu a můžeme jej tedy nechat volně splynout s přírodou. Jedná se o ohýbaný beton, který se díky příměsi polymerových vláken dá v určité fázi tuhnutí ohýbat do požadovaného tvaru, polymerová vlákna mu zároveň dodávají na pevnosti.

Stůl je členěn na pět části, hlavním prvkem je betonová konstrukce s vyjímatelnou nádobou pro rostliny z průhledného plastu. Dále kovový rošt a dvě posuvné kovové stěny ohraničující prostor pro ohniště, na kterých je nádoba zasazena.

Po vyjmutí plastového květináče můžeme ve vzniklém prostoru rozdělat oheň. Již zmíněné boční stěny květináči poskytují lepší stabilitu a zabraňují nechtěnému převržení, drážky které jsou proto v květináči vytvořené zároveň oddělují hlínu s kořeny od slunce a tím brání jejich poškození. Tyto stěny jsou posuvné, čímž umožňují lepší čištění prostoru pod roštem. Výška postavení stěn je upravena tak, že poskytuje ohni dostatečný přísun vzduchu a zbylou část stolové desky můžeme využít pro přípravu a servírování jídla. Stůl navíc poskytuje stinný úkryt pro vašeho mazlíčka.

Venkovní stůl IGNIS je jak ideálním estetickým doplňkem, tak i praktickým pomocníkem pro všechny milovníky přírody, campovaní a grilování.