Právě si prohlížíte Veřejný interiér – Vnitřní prostor školy

Veřejný interiér – Vnitřní prostor školy

Jana Krchovová

Střední škola designu interiéru Kateřinky

Část veřejného interiéru, kterou jsme měli za úkol navrhnout, se týká vnitřních prostor naší školy. Já si vybrala jednu z učeben v horním patře. Chtěla jsem školu obohatit o místo, ve kterém si studenti budou moci odpočinout, ale zároveň i pracovat.

Místnost obsahuje jídelní zónu, kde se žáci mohou usadit na barový pult a obsloužit se kávou z kávovaru, či balenou vodou v miniledničce. Uprostřed nalezneme pracovní zónu. Pracovat však lze i na okně, z jehož parapetu jsem vytvořila místo k posezení a ke stěně připevnila sklápěcí stolek. Na nosných sloupech jsou upevněné věšáky. Ty na jednom z nich jsou určeny například k zavěšení kabátů, ty na druhém pro sluchátka, která si žáci smí vypůjčit, pokud nebudou chtít být při své práci ostatními rušeni.  Na protější straně od jídelní zóny je umístěna knihovna doplněná posuvným žebříkem. K odpočinku jsou zde i sedací pytle, které lze v prostoru jakkoliv přemisťovat.

Celou místnost jsem sladila do světlých barev. Pastelový žlutý odstín, který je na zdech, přináší uvolnění, pocit souladu a harmonie. Žlutá barva je barva slunce, světla a optimismu, zachovává bdělost a povzbuzuje koncentraci, symbolizuje tvůrčí schopnost a moudrost. K tomu všemu napomáhá i množství světla, které dovnitř proudí – okna na vnitřní stěně místnosti ho do prostoru propouští ještě víc.