Právě si prohlížíte Veřejný interiér – Horská kavárna

Veřejný interiér – Horská kavárna

Klára Westfalová

Střední škola designu interiéru Kateřinky

Kavárna je inspirována horskými svahy a lesy.

Hlavní koncepcí návrhu bylo přenést hory metaforicky do prostoru kavárny a užít si přírodu uvnitř.  Sklo se stává pomyslným ledem, kávu si můžeme dopřát na mýtině nebo na mechem porostlém palouku.  Dominujícím materiálem je dub, sklo a betonová stěrka.  Petrolejová modrá doplňuje horský nádech kavárny, jako ledovcové jezero v kopcovitém terénu. V kavárně se nacházejí dvě vyvýšená podia, pod kterými se schovává mech a špalky. Podia přenášejí přírodu zákazníkovi „přímo pod nos“.  

Myšlenkou návratu přírody do interiéru jsem se při návrhu zajímala nejen proto, že z přírody plyne nekonečná dávka inspirace, ale také z důvodu dlouhé karantény, kdy jsme se od přírody spíše vzdálili. Myslím, že je potřeba užívat si přírody, i když nejsme zrovna venku.

Prodejní pult jsem obohatila snowboardem, který je se zimními horami neodmyslitelně spojen.  Ten je použit i ve vitríně na dorty.  Na prodejní pult navazuje barový stůl s houpačkami, kterými jsem chtěla vyjádřit volnost a vítr ve vlasech, kterého se nám na horách dostává.