Právě si prohlížíte Produktový design – Coffee groove

Produktový design – Coffee groove

Soňa Hrubanová

Střední uměleckoprůmyslová škola hudebních nástrojů a nábytku Hradec Králové

Ráda bych vám představila svou sadu šálků na kávu. Díky vnitřnímu kónickému tvaru se lépe rozkládá chuť kávy a mléka a bílá barva podporuje chuť kávy. Šálek na espresso má objem 60ml, na lungo 100ml a na cappuccino 150ml.
Jako materiál jsem si vybrala licí keramickou hmotu, která by se vlila do sádrové formy, keramická hmota dobře izoluje teplotu a musí mít tloušťku stěn 3-6mm.
Rozhodla jsem se udělat dvojitou stěnu, aby se káva mohla pít horká bez popálení rukou a díky tomu jsem docílila vnitřního kónického tvaru a vnějšího rovného tvaru oblíbeného mezi lidmi. Ucho šálku jsem se rozhodla neudělat, protože mi přijde u malých šálků nepraktické a zbytečné.
Rozhodla jsem se udělat drážky na horní části šálku, které zachytí kapky, které občas ukápnou při pití a špiní nám ruce i šálek. Také jsem je neudělala po celém obvodu šálku, aby nevadily při úchopu šálku. Drážky začínají 13mm od horní hrany, aby se dali pohodlně přiložit rty k šálku.
Také jsem si všimla že spousta lidí, když drží šálek, tak si ho podpírá malíčkem, a tak jsem udělala výklenek o rozměrech 13mm, 12mm a 11mm, k rozměrům jsem přišla díky rešerši, která říká, že průměrná šířka malíčku je 11mm.