Právě si prohlížíte Produktový design – Essence

Produktový design – Essence

Ondřej Muroň

Střední umělecká škola, Ostrava, příspěvková organizace

Téma umyvadlové baterie jsem navrhl panu učiteli já. Tudíž mi bylo jasné, že budu muset navrhnout něco unikátního. Zároneň jsem si však určil, aby si můj kohoutek držel alespoň
z části nějaké klasické rysy. Už v mých skicách jsem se držel zejména jednoho obrázku z mé inspirace, na kterém je páka baterie jakoby součástí samotného kohoutku. Toto řešení se mi zdálo velmi elegantní, ale zároveň dost odlišné od ostatních baterii.
   Mým finálním návrhem je tedy kohoutek, který má jednoduchý, skoro až neutrální tvar. Na ten jsem navrhl páku, která je součástí kohoutku a zakrývá jeho horní část a mechanismus kartuše. Poslední dobou vnímám u mnou navržených produktů podobnosti, které se jakoby skládají ze dvou či více částí, ty jsou následně barevně odlišeny. Proto jsem se i zde rozhodl pro dvoubarevné provedení. To si můžete kombinovat dle vaší libosti a potřeb.
Základem je tedy černý nebo keramický kohoutek, ke kterému si můžete zvolit libovolnou barvu páky a těsnícího kroužku tak, aby vaše nová baterie pasovala jako na míru kovaná do vaší koupelny či WC.

Napsat komentář