Právě si prohlížíte Produktový design – Felic

Produktový design – Felic

Kateřina Korbelová

Vyšší odborná škola obalové techniky a Střední škola, Štětí

Ve svém ročníkovém projektu jsem se zabývala navrhováním stolového nábytku.

Felic je pracovní stůl vhodně navržený do bytového interiéru s úložným prostorem pro ukládání dokumentů, organizérů a menších předmětů.

Inspirací k projektu mi byl funkcionalistický nábytek a možnosti ohýbání plechu. Funkcionalismus byl a stále je nadčasový, lidé ho v dnešní době vyhledávají pro jeho jednoduchost, prostornost, či eleganci. Uměleckého směru jsem se nechtěla držet striktně. Kdysi používané způsoby povrchových úprav se v dnešních bytech vidí málo, a to pouze u sběratelů nebo nadšenců, proto jsem materiály a povrchové úpravy přizpůsobila dnešní dostupnosti na trhu a zájmům uživatelům. Všechny tyto aspekty mě vedli k finálnímu designu.

Stůl se skládá z desky, kovové podnože, krycího pásu a polic. Deska stolu je z dubové spárovky ošetřená tvrdým voskovým olejem. Stejně jako krycí pás i police jsou z tenkého ocelového plechu ohýbané a přišroubované k desce stolu. Kovová podnož je vyrobena z ocelových trubek. Konstrukce je demontovatelná, skládá se ze sedmi dílců, které jsou k sobě přišroubované. Všechny kovové části jsou matně práškově lakované barvami RAL.