Právě si prohlížíte Produktový design – Green Watcher

Produktový design – Green Watcher

Lukáš Roflík

Střední uměleckoprůmyslová škola hudebních nástrojů a nábytku Hradec Králové

Green watcher je inovativní produkt do interiéru pro milovníky pokojovek, květin a dalších rostlin.
Skládá se ze dvou částí, hlavní část opatřena led displejem zobrazuje vlhkost jednotlivých rostlin, kterou měří samostatné senzory vlhkosti, které se zapichují do půdy rostlin, a pokud by v danou chvíli nebyli potřeba, mohou se skladovat zezadu hlavní části, která je tvořena magnetickou plochou.
Ze strany hlavní části se nachází tlačítko, stisknutím zapneme Green Watcher a otáčením můžeme projíždět jednotlivé rostliny, které jsou na displeji zobrazeny ikonou květináče naplněného vodou do naměřené míry a při nízké vlhkosti se nad ikonou zobrazí červené upozornění, pod ikonou je název rostliny. Hlavním materiálem je ohýbaná překližka a plech, s povrchovou úpravou. Chtěl jsem vzít tvrdší, materiál a tvarově ho zaoblit, aby působil přírodněji, a i barevně jsem se držel přírodních barev.
Rozměry jsou přizpůsobeny různým faktorům, například aby se vlhkoměry vešly na magnetickou plochu, dále aby se tlačítko na hlavní části dobře drželo a ovládalo a zároveň aby se produkt neztratil mezi dalšími rostlinami, které mají různé rozměry.