Právě si prohlížíte Produktový design – Hengi

Produktový design – Hengi

Martin Sonnek

Střední umělecká škola v Ostravě, příspěvková organizace

Šatní ramínko Hengi je navrženo pro využití v klasické přeplněné skříni a je určeno především pro ženy. Je však svými rozměry vhodné i pro pánské oblečení.
  Skládá se ze „tří částí“ – hlavní křivky a dvou zpevňovacích ploch. Tyto části se nedají rozebrat. Jsou vyrobeny pomocí frézovaní z jednoho kusu materiálu a každý prvek vzniká díky jiné hloubce, ve které fréza pracuje.
  Hlavním prvkem je křivka, která udává tvar a především hlavní funkci a přednost ramínka. Tou je možnost zavěšení oblečení do vnitřního prostoru ramínka – tento prostor je určen především pro šaty, které mají tendenci z klasických ramínek sklouzávat. Díky tomuto tvaru však šaty nemají možnost z ramínka spadnout a je tak s nimi zajištěna lepší manipulace. Byť je tato funkce určena myšlenkou hlavně pro šaty, je zde možné zavěsit například i šály.
   Tvar hlavní křivky nabízí i další možnosti, ovšem nejspíše méně využitelné. Jednou z nich je možnost netradičního zavěšení ramínka, kdy se ramínko na tyč zavěsí pomocí jednoho z ramen. Z háčku tak vznikne doslova hák například pro kabát a zimní šálu, tu si můžeme jednoduše provléct v druhém rameni ramínka. Další funkcí může být kombinace zavěšení oblečení – šaty lze zavěsit do vnitřního prostoru a další oblečení je možné zavěsit na ramena nad nimi – můžete si tak sladit svůj dokonalý outfit.
   Ramínko každopádně funguje také klasickým způsobem a je vhodné i pro pánské oblečení.
   Dvě zpevňovací plochy hlavně zpevňují celé ramínko, ale také se dají využít jako reklamní plocha pro logo např. prodejny oblečení či secondhandu.