Právě si prohlížíte Produktový design – List

Produktový design – List

Lenka Šafrová

Střední škola uměleckoprůmyslová Ústí nad Orlicí

Při navrhování jsem se nechala inspirovat tvarem listu, který jsem našla při procházení lesem. Ke školnímu zadání “mísa volného zpracování” jsem chtěla využít volně dostupné přírodniny, abych do vnitřních strohých prostor současných moderních domů přinesla organičtější rostlinné křivky.
Finální tvar jsem hledala pomocí modelování hliněných modelů, aby se díky mojí ruční práci zachovala jeho přírodnost. Výsledný objekt v měřítku 1:1 jsem odlila do sádry. Bílá a matná struktura sádry mě inspirovala k finálnímu materiálnímu řešení realizace. Mísa by byla odlita do porcelánu a ponechána surově bez glazury. Porcelán by díky přesnosti otisku podtrhl jemné tvary a linie, hru světla a stínu. Zároveň je porcelán synonymem křehkosti, což koresponduje s křehkostí usychajícího listu.
Mísa List vypadá, jako byste si domů přinesli kus samotného lesa. Její netradiční vlny jakoby  vystupovaly ze stolu, čímž se z ní stává elegantní dekorace nábytku. Může být použita nejen v soukromých místnostech, ale i v reprezentativních prostorech.

Napsat komentář