Právě si prohlížíte Produktový design – Organic shelf

Produktový design – Organic shelf

Lucie Pastyříková

Střední škola umění a designu a Vyšší odborná škola Brno, příspěvková organizace

Modulární regál Organic shelf slouží k uložení menších předmětů či jako dekorace interiéru. Jednotlivé elipsy, moduly, lze otáčet libovolným směrem díky zasazenému kolíku. Kolík uvnitř konstrukce je schovaný v místě napojení na moduly.

Inspirací pro tvar je činnost jménem gravity glue. Jedná se o skládání kamenů na sebe pomocí rovnováhy a nalézání těžiště. Jelikož je hlavní inspirace spojená s přírodou, tento nábytek je navržen z přírodního materiálu – dubového dřeva. Věšák by se vyráběl technikami frézování, vrtání a broušení. 

Práce vznikla jako školní projekt na téma Stohování. Právě díky skládání modulů na sebe, lze upravit výšku a počet polic celého objektu. Pro vizualizaci jsou optimální tři elipsy. Regál je možné využít jako noční stolek s použitím pouze jedné elipsy.

Jedinečnost produktu spočívá v jeho neobvyklém tvarosloví a přidané modularitě. Zákazník si může sám určit, jak chce mít poličky vysoké. Zároveň díky rozložitelnosti celého objektu na jednotlivé moduly je regál snadnější na přepravu.