Právě si prohlížíte Produktový design – PARADA

Produktový design – PARADA

Vlastimil Preuss

Vyšší odborná škola obalové techniky a Střední škola, Štětí

Tímto bych vám rád představil můj návrh nábytku, který vás okouzlí svou jednoduchostí a přiměřenou elegancí. Jedná se o společenský stůl s názvem „PARADA“, který je svým tvaroslovím spíše jednodušší. Výtvarná koncepce je podmíněn konstrukčním způsobem stolu. Skrze svůj jednoduchý i praktický design se společenský stůl PARADA skvěle hodí do širokého spektra interiérů, od moderních až po rustikální. Jeho předností je univerzálnost, nenápadnost a tím tvoří perfektní doplněk ve vašem obývacím pokoji či pracovně.
Jako materiál jsem si záměrně zvolil dubové dřevo a sklo, protože právě kvůli sklu jde dokonale vidět celá konstrukce stolu, která představuje dominantu celého stolu. Podnož je vyrobena z dubových hranolů 40×40 mm, které jsou opatřeny matným tvrdým voskovým olejem. Díky tomu je stůl odolný vůči poškození a také vynikne přirozená textura a barva dubového dřeva. Stůl disponuje třemi odkládacími plochy z čirého tvrzeného skla o tloušťce 6 mm. Tyto plochy jsou ke konstrukci připevněny nerezovými držáky, které jsou se sklem spojeny transparentním UV lepidlem.
Celá konstrukce je složena pomocí čepů a dlabů, nejsou zde potřeba žádné jiné spojovací prostředky, které by působily lacině. Tyto konstrukční spoje zajišťují i to, že je stůl velmi pevný a stabilní.