Právě si prohlížíte Produktový design – Rozložitelný prezentační mobiliář — Eco

Produktový design – Rozložitelný prezentační mobiliář — Eco

Barbora Kološová

Střední umělecká škola v Ostravě, příspěvková organizace

Zadáním tohoto projektu byl rozložitelný mobiliář pro prezentaci designu.
Jakožto udržitelný, nenákladný a všední materiál jsem se rozhodla zvolit lepenku. Konkrétně jsem využila lepenku Mikro B1 E/HH, která má pro tento mobiliář ideální nosnostní vlastnosti a je dostatečně poddajná k ohýbání. Víko a vnitřní část víka se každá skládá z pěti vrstev této lepenky, aby zajistila dostatečnou oporu pro stěny.
Jednotlivé díly se jednoduše při skládání spojí kovovými klipy na papír. Díky rozložení na čtyři kusy se z lepenky zformuluje konstantní a pevný tvar, který je vytvarován a přichycen vrchním dílem s vnitřní zarážkou ve tvaru hvězdy.
Produkt je snadno rozložitelný a znovu opět složitelný, což umožňuje snadnou přepravu a úschovu. Díky lepence je při případném poškození možné díl jednoduše vyrobit a levně nahradit, proto je mobiliář šetrný jak k financím, tak i k životnímu prostředí.
Tento koncept je možné podřídit konkrétním požadavkům při vystavování produktů, tzv. mobiliář lze upravit velikostně na míru a zajistit tak maximální spokojenosti pro všechny. Taktéž lze tento koncept ohýbání lepenky přetvořit do dalších variant, fantazii se meze nekladou.