Právě si prohlížíte Produktový design – Sedadlo Collapse

Produktový design – Sedadlo Collapse

Kateřina Češková

Střední škola designu interiéru Kateřinky – Liberec, s.r.o.

Při svém návrhu jsem se zaměřila na originalitu, ale zároveň jednoduchou konstrukci – přeplátováním. Sedadlu jsem propůjčila dynamický efekt “pádu“ části desek, díky čemuž člověka zaujme.
Jedná se o jednosed, který má vytvarovanou sedací plochu. Díky tomu je velice pohodlné, i přesto, že jsem desky skládala vertikálně vedle sebe.
Použila jsem březovou překližku o dvou různých tloušťkách a vytvořila vlastně takovou skládačku. Světlé pláty jsou vytvořené z desek tloušťky 20 mm. Jsou v nich výřezy pro zasazení do spodních dílů. Ty mají tloušťku 60 mm a též mají výřezy, a tak do sebe všechny části zapadají jako puzzle. Konstrukce je díky tomu velice stabilní.
Spodní díly jsou namořeny do tmavě hnědé barvy, což tvoří příjemný kontrast. Mají lehce podbroušenou spodní hranu, tudíž má sedadlo vlastně čtyři stojny, a tak lépe snáší nerovnosti na zemi. Je určené do interiéru.
Každý rok se vyberou určité návrhy a zrealizují se. Potom jsou na různých místech vystavovány, například i na pražském Designbloku. Můj návrh se do tohoto výběru dostal, a tak momentálně pracujeme na jeho výrobě.