Právě si prohlížíte Produktový design – Simply

Produktový design – Simply

Jakub Zikmund

Vyšší odborná škola obalové techniky a Střední škola, Štětí

Konferenční stůl  SIMPLY je ročníkový projekt na téma stolový nábytek.

Hlavním konceptem návrhu je jednoduchost, univerzálnost a funkce. Právě proto nese název SIMPLY .Design vychází ze způsobu konstrukce, která udává celkový vzhled. Zvolil jsem základní materiály, dřevo a kov. Konstrukce podnože stolu je z ocelových profilů čtvercového průřezu 15x15x2 mm, lakována černým matným práškovým lakem. Stolová deska je z dubového dřeva tloušťky 25 mm.
Návrh stolu jsem chtěl řešit jako reálný funkční produkt. Z toho důvodu jsem se zaměřil na efektivnost výroby a montáže. Při navrhovaní jsem pracoval s materiály u kterých jsou použity standartní technologie opracování a nebude problematické produkt realizovat.
 Celá podnož stolu se skládá ze dvou částí. Hlavní část tvoří dva rámy spojené pomocí lubů z ocelových profilů a jsou sešroubovány. Druhá část podnože, kvádr z dubového dřeva, která slouží jako odkládací plocha a zároveň tvarově vymezuje a konstrukčně ztužuje ocelovou část podnože . Kovová podnož funguje jako vodící prvky pro dřevěný kvádr, který se může posouvat a tím umožňuje mírnou změnu tvaru a polohu odkládací plochy pod stolovou deskou.
  Hotový výrobek je navržen jako demontovatelný. Tím pádem se může distribuovat v rozloženém stavu ke koncovému uživateli.
 Konferenční stůl je primárně určen jako součást sedací odpočivné soupravy do obývacího pokoje. Vzhledem k jeho jednoduchosti, univerzálnosti a tradičním materiálům může být umístěn v interiérech různých stylů.