Právě si prohlížíte Produktový design – Vohýnek

Produktový design – Vohýnek

Ema Krajíčková

Střední uměleckoprůmyslová škola hudebních nástrojů a nábytku

CO NÁM POSKYTUJE TEPLO, MOŽNOST PŘÍPRAVY POKRMŮ, JE KRÁSNÝ A K TOMU I SVÍTÍ?
NA CO NEJRADĚJI KOUKÁME NEJEN BĚHEM ZIMY?
Je to VOHÝNEK.
Oheň je první luxus, který člověk kdy poznal. Od pradávna na něm bylo něco fascinujícího. Když je pod kontrolou, máme ho rádi. Mnoho lidí ho i dnes chce mít nablízku, dává jim pocit útulnosti a bezpečí. Je to tak samozřejmá a obyčejná věc, že už ji možná nepřidáváme příliš na významu, ale nejluxusnější zážitky nemáme jen z nejdražších restaurací a exotických míst, ale i při sezení s přáteli kolem ohniště, kdy jsme spojeni s okolím, zahaleni do tmy a zrak máme upřený do plápolajícího světla.
VOHÝNEK je ohniště inspirované krabičkou od sirek a jejím typickým otvíráním s jednoduchou zásuvkou. V zásuvce se nachází rošt na propadávání uhlíků ve tvaru sirek. Zásuvka je zkrácená, aby z druhé strany „krabičky“ vznikl úložný prostor pro dřevo ke spálení, které zároveň slouží i jako ozdobný prvek.
Vysunutí zásuvek nám umožňuje jednoduché vysypávání popela a čištění.
VOHÝNEK je velmi variabilní objekt vhodný na zahrady a terasy. Může mít různé velikosti od menších po větší a nebo svou cestovní verzi, která se skládá ze dvou samostatných uzavřených zásuvek. Můžete ho odnést kam chcete a jen škrtnout sirkou.

K produktu jsem vyráběla i prototyp v měřítku 1:1, abych si ověřila funkčnost i estetický dojem. Ohniště je mou klauzurní prací na téma Luxus.

Napsat komentář