Právě si prohlížíte Soukromý interiér – Dětský pokoj

Soukromý interiér – Dětský pokoj

Lucie Růžičková

MICHAEL – SŠ a VOŠ reklamní a umělecké tvorby, s.r.o.

Na začátku školního roku jsme dostali za úkol vytvořit návrh pokoje pro dítě ve věku 5-6 let. Obdrželi jsme půdorys s rozměry a jako doplňující zadání jsme si losování pohlaví dítěte, pro které bude pokoj určen. Já si vylosovala dívku, která píše pravou rukou a její zájmy jsou piráti.

Pokoj je navržen převážně v neutrálních barvách s nádechem zelené a růžové pro oživení prostoru. Použitými materiály jsou dubový masiv, matně lakovaná MDF deska ve světle béžové a zelené barvě, ratanový výplet a bavlněné lano pro dekorativní část u postele. Inspirovala jsem se pirátskými znaky- provazem, mapou a mořskou škeblí.

Vytvořila jsem vlastní návrh stolu se zvedacím mechanismem a k němu jsem vybrala správnou ergonomickou kancelářskou židli s nastavitelnou výškou sedáku a opěradla. Ratanový výplet jsem použila jako výplň dveří šatní skříně a jako součást organizérů do poliček. Pro bezpečnost a lepší umístění pracovního stolu jsem do pokoje přidala kryt na topení. Interiér je funkční, praktický a barevně vyvážený se stmívatelným stropním svítidlem.