Právě si prohlížíte Soukromý interiér – Koupelna

Soukromý interiér – Koupelna

Lucie Růžičková

MICHAEL – SŠ a VOŠ reklamní a umělecké tvorby, s.r.o.

Mým daným půdorysem pro tento projekt byl prostor o necelých 9 m2. V místnosti není okno, tudíž je na místě umístit do koupelny jiný způsob odvětrávání. Moje koupelna by byla určena pro pár důchodců okolo 70 let věku. Žádným pohybovým omezením pár zatím netrpí, ale vzhledem k vyššímu věku je nutné dbát na to, aby byla případným zdravotním problémům koupelna přizpůsobena i v budoucnu.
 Mým cílem bylo vytvořit příjemný a funkční prostor pro pár seniorů, kde se budou moci bezpečně a pohodlně pohybovat, bude snadný na údržbu a zároveň vhodným místem pro relax a odpočinek.
Ve svém návrhu jsem pro oživení místnosti použila obklad různých odstínů modré barvy a skombinovala jsem ho s minimalistickou světlou betonovou stěrkou na zdech a tmavší betonovou dlažbou. Kvůli výrazným obkladům a mosazným bateriím jsem šla pro jednoduchý oválný tvar umyvadla a světlé dubové dřevo. Kvůli bezpečnosti jsem na stěny sprchového koutu a u toalety umístila madla a vybrala dlažbu s protiskluzovým povrchem. Pro snadnější zvedání a sedání jsem vyvýšila sedátko ve sprše a toaletu, která je zároveň vylepšena bidetovou sprškou. Úložné prostory obsahují jak pračku se sušičkou, tak i vestavěný koš na prádlo a jejich otevírání jsem usnadnila lehkým skosením desky.