Právě si prohlížíte Soukromý interiér – Kuchyň pro studenty

Soukromý interiér – Kuchyň pro studenty

Petr Slaný

Střední škola uměleckých řemesel, s.r.o.

Kuchyně v bytovém domě
Tato kuchyně v bytovém domě má téměř minimální rozměry. Je určena pro dvě studentky, které během studií sdílejí jeden byt. Kuchyně má plnohodnotné vybavení, dostatek úložných prostor, pracovní plochu i místo pro stolování.

Na podlaze je použita keramická dvoubarevná dlažba. Spolu s bílým keramickým obkladem a tmavě šedou výmalbou tvoří neutrální základ kuchyně.

Dominantou této dívčí kuchyně je obrazová tapeta. Ta je zasazená v rámu v barvě roku 2023 Viva Magenta. Tato barva se objevuje také na policích na protilehlé stěně. Otevřené úložné prostory dodávají interiéru hravost a vzdušnost. Tyrkysová barva na dvířkách kuchyňské linky se vesele snoubí s Viva Magentou a dodává celému prostoru hravost a mladistvost.

Veselou hravost utlumuje dřevěná pracovní deska, která je použita také na stolku. Vysoký štíhlý radiátor vedle dveří dodává interiéru vznešenost.

Pohodlná polstrovaná křesílka v modré barvě vybízejí k rannímu posezení nad kávou. Zvýšené sezení je mladistvé a šik!

O funkční osvětlení je postaráno v podobě černého bodového rampového svítidla, které se táhne podél celé kuchyně. O útulnost se postarají tři svítidla nad jídelním stolkem z oranžového transparentního platu.