Právě si prohlížíte Soukromý interiér – Morpho – studentský pokoj

Soukromý interiér – Morpho – studentský pokoj

Barbora Flousková

SUPŠ hudebních nástrojů a nábytku, Hradec Králové

Zadáním bylo vytvořit studentský pokoj, pro jednoho ze spolužáků.
Dostali jsme rozměry jejich nynějších pokojů a požadavky na design místnosti.
Interiér mého návrhu na studentský pokoj by měl na první pohled působit
lehce a elegantně. Dominantou je linie (inspirovaná motýlími křídly pod mikroskopem), která se vyskytuje na většině objektů v interiéru. Snažila jsem se tím celý pokoj propojit a vytvořit jednotný celek.
Prostor by měl působit lehce a minimalisticky. Proto jsem postel odlehčila záclonovým závěsem, který slouží nejenom k soukromí, ale také k zakrytí knihovny a nočního stolku. Pro podlahu jsem zvolila parkety z dubového dřeva. Stejné dřevo jsem pak použila i na stůl. Stůl má jednu zásuvku a k tomu kontejner na kolečkách, který se dá přesouvat dle potřeby.
Jedním z požadavků byly barevné LED pásky, které jsem umístila tak, aby zvýrazňovaly linii a pokoji dodaly atmosféru. Nábytek, není až tak barevně rozmanitý, proto jsem ho doladila růžovými a modrými detaily. Na zeď naproti posteli jsem umístila betonovou stěrku s jemně růžovými prvky, které ladí k detailům interiéru. V horní části stěny se stěrka mění v tmavě modrou barvu, která přechází na strop. Pro přechod jsem zvolila podsvícenou poličku na květiny. Do stropu jsem zasadila velká kruhová světla, která interiér příjemně rozsvítí. Společně se světlými, pastelovými barvami dodávají pokoji eleganci a útulnost.