Právě si prohlížíte Veřejný interiér – Thallasa – plážový domek

Veřejný interiér – Thallasa – plážový domek

Adéla Slivková

Střední škola uměleckoprůmyslová Ústí nad Orlicí

Úkolem bylo navrhnout menší bungalov, jednoduchou stavbu, jejíž dominantou bude prostor sloužící k odpočinku nebo zábavě. Součástí byl návrh výtvarného díla, které by plnilo funkci vhodného interiérového doplňku a navodilo tematicky danou atmosféru interiéru.
Stejně jako je cílem surfařů chytit tu největší vlnu a projet jejím tunelem, tak je cílem všech lidí naplnit vlastní sny. A právě starořecké spojení slov thalassa, thalassa překládané jako ,,moře, moře“ má symbolický duchovní význam dosažení cíle.
Když se díváte na moře, na oceán, uvědomíte si, že jste tak malí a vaše starosti a problémy nepřesahují velikosti vln a že jediný způsob, jak je překonat je jít jim vstříc.
Inspirací pro mě byli lidé, kteří žijí každý okamžik svého života naplno a dokážou si jít za svými sny, lidé, kterým k radosti stačí slunce, moře a přátelé.
Můj plážový domek není určen jen pro surfaře, ale pro všechny, kteří mají rádi jedinečnou atmosféru moře a teplých večerů s přáteli a dobrým jídlem.

Domek je převážně celý z dubového dřeva. Barevnost jsem volila podle prostředí, ve kterém se nachází. Kromě barvy dřeva převažuje modrá a bílá. Modrou, barvu moře, zastupuje jeden z odstínů na kachličkách s rostlinnými motivy, použitých v koupelně.
Interiér je hodně prosvětlený a vzdušný díky velkým posuvným oknům, jejichž zastínění bych řešila roletami, popřípadě žaluziemi. Dominantou místnosti je závěsná postel s výhledem na pláž a moře. Jako zastínění před sluncem na terase jsem použila poloprůsvitné plachty.
Interiér doplňuje žlutý surf s vlastním dekorem, pověšený na stěně.