Právě si prohlížíte Soukromý interiér – Tiny House

Soukromý interiér – Tiny House

Anastasia Adabashyan

Michael – Střední škola a Vyšší odborná škola reklamní a umělecké tvorby, s.r.o.

Chtěla bych představit návrh malého rodinného domu – TINY HOUSE, který je navržen jako ekologické a účelné bydlení pro 4 osoby (2 dospělý a 2 děti předškolního věku).  Součásti projektu je dispoziční rozvržení prostoru i vybavení. Maximální zastavěná plocha domu je 25 m2, je možné vystavět dům do patra. Vzhledem k omezení velikosti domu, se musí využít každý centimetr prostoru.  Správná organizace je nezbytná. Musí být brán ohled na umístění domu v daném prostředí. Využití materiálů i technologií by mělo byt šetrné k přírodě.

Dům má dvě úrovně, s obývacím prostorem a kuchyní v přízemí a dvě ložnicí v patře. Součástí domu je také koupelna s toaletou a sprchou.

Pro zajištění udržitelnosti a co nejmenšího dopadu na životní prostředí dům je napojen na solární panely, které zajišťuji výrobu elektřiny pro osvětlení a nabíjení elektronických zařízení.  Zelená střecha zlepšuje tepelnou izolaci a pomáhá udržet v interiéru stálou teplotu a taky snížuje množství vylučovaného tepla a ochlazuje okolní prostředí.

Tiny House je navržen s ohledem na účelnost a minimalismus. Kombinace betonu, dřeva a textilu dělá prostor útulný a příjemný. Interiér je dostatečně prostorný a má místo pro pohyb a volnou průchodnost. Jeho design je promyšlen s ohledem na komfort, funkčnost a estetiku. 

Tento projekt je ideální pro ty, kteří hledají udržitelné a lokální bydlení, které zároveň nabízí čistý a moderní design. Má nízké náklady na údržbu a snadno se přizpůsobí různým potřebám a životním situacím.