Právě si prohlížíte Veřejný interiér – Bistro

Veřejný interiér – Bistro

Lucie Růžičková

Škola Michael

Bento znamená v japonštině jídlo do krabičky nebo svačina do práce či do školy. Právě onigiri je touto tradiční japonskou svačinou, která se v bistru prodávala.
Navrhla jsem malé bistro s nádechem japonské kultury. Jelikož je bistro určené do centra Prahy, rozhodla jsem návrh uzpůsobit asijským podnikům ve střední Evropě. Rozhodla jsem se tedy použít naše typické materiály jako je borovicová překližka, nerezová ocel a litý beton. Dalším materiálem je v mém bistru bioplast, který jsem se rozhodla použít na základě konceptu s recyklací zbylé rýže. Jednou ze surovin pro výrobu bioplastu může být i rýžový škrob, a proto by se přebytečná rýže z mého bistra použila právě k výrobě tohoto materiálu.
Kapacita uvnitř není příliš velká, a proto jsem venku vytvořila ještě malé posezení u kruhového okna. Velké kruhové okno, které tvoří hlavní prvek bistra, je zároveň výtvarným objektem. Vycházela jsem ze základního symbolu Japonska, který lze využít, jak v architektuře, tak v interiéru. V mém bistru skvěle propojuje interiér a exteriér a umožňuje, aby dovnitř pronikalo spoustu denního světla.
Prostor je rozdělen na dvě zóny, jednou z nichž je vnitřní, kde si mohou lidé objednat custom poskládané onigiri a na venkovní, které tvoří výdejní okénku, s již předem připravenými onigiri, pro rychlou svačinku s sebou.