Právě si prohlížíte Veřejný interiér – Chatová osada v EKO stylu

Veřejný interiér – Chatová osada v EKO stylu

Andrea Mírková

SOŠ obchodu, užitého umění a designu, Nerudova 33, Plzeň

Projekt „Chatová osada“ je inspirován vlastními zkušenostmi s přírodou a rekreačními zařízeními. Hlavními prvky návrhu jsou soběstačnost a moderní design se spojením relaxace a pohodlí. Chatky jsou určeny pro dvě osoby, vybaveny koupelnou, obývací částí a ložnicí, umístěny v zalesněné přírodě poblíž vodní plochy, s blízkostí hlavní budovy, recepce či restaurace.
Projekt se zaměřuje na ekologické aspekty, jako je využití obnovitelné energie, efektivní využívání zdrojů a používání netoxických materiálů. Dřevěné obložení ze sibiřského modřínu zajišťuje odolnost proti povětrnostním vlivům. Velká okna s reflexními fóliemi umožňují dostatek světla a zároveň soukromí. Zelená střecha s vegetací a fotovoltaickými panely zajišťuje udržitelnost a soběstačnost chatky. Terasa z přírodního kamene dotváří harmonický vzhled s okolím.
Interiér chatky kombinuje přírodní materiály s moderními prvky. Hlavní místnost obsahuje obývací část s čajovou kuchyňkou a předsíní oddělenou atypickou příčkou, dřevěná lavice a konferenční stolek jsou vlastními návrhy. Ložnice nabízí manželskou postel a velkou vestavěnou skříň. Koupelna je vybavena sprchovým koutem s dešťovou hlavicí a na míru navrhnutým umyvadlem.
Chatka je velká 7×6,5 metru a na výšku dosahuje necelé 4 metry.
Fyzický model chatky je v měřítku 1:35, zhotovený pomocí 3D tisku a ruční práce. Projekt „Zelená oáza“ představuje udržitelný a ekologický přístup k rekreačnímu ubytování, který klade důraz na kvalitu života a ochranu přírody.