Právě si prohlížíte Veřejný interiér – Cocktail’s bar

Veřejný interiér – Cocktail’s bar

Sára Komárková

Střední škola uměleckoprůmyslová Ústí nad Orlicí

Pro svoji práci jsem si zvolila řešení interiéru originálního večerního baru. Mojí hlavní inspirací byly rostliny spojené se zajímavým osvětlením. Chtěla jsem vytvořit bar, který si zachovává určitou noblesu, ale současně nepostrádá útulnost a intimitu.
Vše je tvořeno v tmavších odstínech barev, které jsou doplněny rostlinami. Na pohovku a křesla jsem použila kožený materiál. Tmavě zelené kachličky jsou v pozadí za barem a na některých postranních stěnách doplněny jemnými bílými kachličkami, aby prostor odlehčily. Prostor ovládají ze stropu zavěšené rostliny, aby podnik získal ojedinělý vzhled. Mezi nimi jsou světla, uspořádaná tak, aby osvítily jak stoly a prostředí, zároveň i rostliny na stropě. Chtěla jsem vytvořit intimní a trochu tajuplnou a neobvyklou atmosféru.
Stolky jsou vytvořené z mramorové kamenné desky, stejně jako barový pult. V místnostech, kde jsou toalety, je použita tapeta s rostlinným motivem. Na dámských toaletách je doplněna světlými obklady a na pánských naopak tmavými.