Právě si prohlížíte Veřejný interiér – Kancelář pro poradenství s otěhotněním

Veřejný interiér – Kancelář pro poradenství s otěhotněním

Ondřej Hruban

Střední škola designu a módy, Prostějov

Jelikož jsem navrhoval kancelář zaměřenou na problémy s otěhotněním, mým cílem bylo přizpůsobit prostor tak, aby se v něm klienti cítili co nejlépe. Myslím si, že komfort je při takto intimní záležitosti velmi důležitým prvkem. Já osobně mám k tomuto tématu velmi blízko, jelikož jsem si dlouhou dobu přál sourozence, kterého jsem se nakonec dočkal. Po deseti letech čekání, na svět přišla moje „malá“ sestra Julinka. Máme spolu velmi dobrý vztah, a proto jsem hned od začátku věděl na co bude zaměřen můj návrh kanceláře, a kdo bude mojí inspirací. Mojí malou múzou byla a je moje sestra.

Od začátku návrhu jsem sbíral sestřiny kresby, malby a všechny její výkresy. Nakonec jsem, ale zůstal u květinového motivu, který se promítá na mnoha místech v navrženém interiéru. Snažil jsem se pracovat tak, aby byl motiv v interiéru použit jen decentně, ale zároveň efektně.

Mojí hlavní myšlenkou bylo, aby zaměstnanci, ale především jejich klienti vnímali prostor jako přátelské prostředí a nepociťovali žádný stres. Naopak jsem chtěl, aby se v prostorách cítili  „jako doma“.