Právě si prohlížíte Veřejný interiér – KAVÁRNA WITAS

Veřejný interiér – KAVÁRNA WITAS

Veronika Halouzková (vedoucí skupiny – práce v týmu), Tomáš Gála, Sabina Bindrová, Valerie Husenko, Andrea Jarošová, Iva Jirgalová

Střední odborné učiliště tradičních řemesel a Vyšší odborná škola, spol. s r.o. sídlo: Brno, Střední 59

Naším zadáním od vyučujícího bylo navrhnout kavárnu v historizujícím stylu a zařadit do interiéru schody, bar s barovými židlemi a jeden soustružený prvek, který jsme museli vysoustružit. Dále bylo na nás, jak si s naším projektem poradíme a jak naši kavárnu dispozičně navrhneme a popřípadě jaký materiál použijeme.
Naše kavárna je navržena v rustikální styl, tudíž jsme používali přírodní prvky jako je kámen, cihly, beton, masivní dřevo, kov, mech a další přírodní materiály. Rustikální styl jsme vybrali z toho důvodu, protože jsme chtěli použít přírodní prvky a propojit tak interiér naší kavárny s prostředím, ve kterém se naše kavárna nachází. Místem pro kavárnu se staly rakouské alpy, kde převládá středoevropská fauna a flóra. Interiér kavárny připomíná prostředím skálu a zákazník by se měl v interiéru cítit bezpečně a komfortně. Chtěli jsme, aby se kavárna stala příjemným místem, kam si lidé přijdou vychutnat svoje kafe a až se usadí v pohodlných židlích, tak jim vyrazí dech krásný výhled na temně zelené lesy, které postupně přechází do zasněžených vrcholů.