Právě si prohlížíte Veřejný interiér – rozhledna v Trenčíne

Veřejný interiér – rozhledna v Trenčíne

Kristína Gallová

MICHAEL – SŠ a VOŠ reklamní a umělecké tvorby, s.r.o.

Rozhledna, místo, které si každý spojujeme s krásným výhledem, což byla i podstata návrhu každého z nás. Estetickou ale i funkční stránku stavby jsme uzpůsobovali terénu, který jsme si mohli zvolit libovolně. Já jsem si vybrala Štefánikovu vyhliadku/ vyhlídku, která se nachází v mém rodném městě, v Trenčíně na Slovensku. Nejhezčí výhled na dominantu Tenčína, Trenčianský hrad a okolí, nabízí právě již zmiňovaná Štefánikova vyhlídka.

Výsledkem mé klauzurní práce je jednoduchá ale vzhledově zapadající rozhledna. Oživila část lesoparku, která mi přišla atraktivní a neopečovávaná. U lokalit jako je zrovna tato
je důležité klást důraz na vzhled objektu. V okolí se vyskytuje několik naučných stezek, tudíž je zde několik druhů chodníků a různých designových prvků. Atraktivním prvkem rozhledny jsou siluety okolních hor i hradu. Hliníkové stínové obrazy jsou rozmístěny
po obvodu zábradlí a jsou nasměrované na daný objekt. Fotogenickou části objektu je velký nápis Trenčín. Celá stavba
je z modřínu, který je ošetřený olejem, což mu dodává mírně našedlou barvu. Rozhlednu jsem doplňovala kovovými detaily, jako siluety, nápisy, nebo ocelová lanka mezi hranoly z oplocení. Stabilita stavby je zajištěna pilíři, ty jsou v zemi upevněny ocelovou kotvou, která je do skály zabetonovaná.

Myslím si, že rozhledna by přilákala nové návštěvníky a s fotkami panoramatu z rozhledny by řádně reprezentovala město a jeho nádheru.

Napsat komentář