Právě si prohlížíte Veřejný interiér – Veletržní stánek

Veřejný interiér – Veletržní stánek

Michaela Kőrberová

Akademie Světlá nad Sázavou střední škola a vyšší odborná škola

Zadání pololetní práce bylo navrhnout VELETRŽNÍ STÁNEK. Rozměry stánku byly předem dané 4000x3000mm.
Stánek je navržen pro fiktivní firmu Maber, která zasahuje do módního odvětví. Maber se specializuje na navrhování a výrobu knoflíku. Známá je především svými manžetovými knoflíky, které jsou populární nejen v Evropě.

Našla jsem styl, který jsem po užila do svého projektu, a to styl Wabi-Sabi, který popisuje práci Maber. Tento styl vyplývá z japonské filozofie. V tom to stylu jde o jednoduchost, kvalitu, přirozenost a ve věcech, na které se čas podepsal.
Maber je rodinná firma. Název vznikl spojeným dvou rodinných jmen a to Matějka a Kőrber. Stánek je rohový, a tak snáz přístupný pro zájemce. Hlavní prvkem stánku jsou výstavné stojany z hliníkového plechu, které jsou obaleny akrylátovou stěrkou. Vystavené produkty jsou aranžované do plastových baněk, kterou jsou připevněné na stojanech.
Zájemci tak snáz prohlédnou produkty a zároveň můžou čerpat řemeslnou energii, do kterou do nich vložili řemeslníci.
Stánek je kvalitní a originální, hlavní roli hraje jeho praktické navržení. Hostesky stánku mají možnost se v zázemí nejenom odreagovat, ale i připravit si pohoštění a pohodlně si sednou a ulevit tak nohám. Zázemí funguje i jako menší sklad.