Právě si prohlížíte Soukromý interiér – Bathroom interior

Soukromý interiér – Bathroom interior

Martin Sonnek

Střední umělecká škola v Ostravě

Mým úkolem a záměrem bylo navrhnout jednoduchou koupelnu plnou světla, která bude splňovat všechny požadavky rodiny. Jednalo se o jednoduchý redesign stávající koupelny.
   Bylo nutné řešit malý a převážně úzký prostor s pouze dvěma okénky směrově na sever, to znamená celý den mimo dosah slunečních paprsků a špatné odvětrávání vlhkosti z místnosti.
   Světla jsou řešeny jedním podélným hlavním světlem a dále světlem výhradně pro toaletu, která je oddělena od zbytku koupelny neprůhlednou stěnou sprchového koutu. Další osvětlení je tzv. noční – led pásky pod policemi u toalety a umyvadla. Člověk má v noci osvětlené dvě hlavní části koupelny a nemusí se nechávat oslnit hlavním osvětlením. Také může být využito jako relaxační, protože obě jsou skryty před výhledem z vany.
   Odvětrávání je podpořeno větrákem nad toaletou lehce ukrytým nad policí.
   Baterie vedle toalety slouží jako zdroj dešťové vody.
   Úložný prostor se skládá ze skříní a polic nad toaletou pro nezbytné čistící prostředky a úložným prostorem nad a pod umyvadlem. Zrcadlo také slouží jako malý úložný prostor. Vedle zrcadla jsou dvě police pro hygienu a velká prosklená police ve stejné šířce jako skříně nad umyvadlem. Tato police slouží k uložení prádelního koše a nijak nebrání v pohybu v koupelně. Pro ručníky jsou zde dva topné žebříky.
   Celou koupelnu jsem ladil do bílé se dřevem do kontrastu s betonem a tmavými detaily (osvětlení, topné žebříky). Naopak baterie z nerezu jsou sladěné se zrcadlem. Toto je kombinace, která s vyhřívanou podlahou vytváří příjemnou koupelnu.