Právě si prohlížíte Soukromý interiér – Garsoniera pro studentský pár

Soukromý interiér – Garsoniera pro studentský pár

Michaela Táchová

SOŠ obchodu, užitého umění a designu, Nerudova 33, Plzeň

Zadáním bylo vytvořit interiér garsonky pro mladý pár. Cílem bylo vybavit místnost tak, aby zde byl prostor pro odpočinek, práci i koníčky. Přidělený půdorys již obsahoval zařízenou koupelnu, proto jsem se zaměřila jen na hlavní obytnou část bytu.
Dalším úkolem bylo vytvořit autorský návrh kuchyně, zbytek místnosti mohl být dovybaven již existujícími prvky.
Kuchyně musela být kvůli odpadům a vodě na stěně mezi dveřmi. Abych ale prostor lépe využila a rozčlenila, postavila jsem ji směrem do prostředku místnosti. Vzniklo tím před kuchyňskou linkou místo pro jídelní kout a za ní prostor pro pracovní plochu. Linku jsem navrhla tak, aby bylo vše efektivně začleněno. Za kuchyňskou linkou je postaven plný blok, ve kterém je zabudovaná malá trouba, jsou jím též vedeny odpady a voda, aby mohl být prostor pod linkou plně využit. Blok může též sloužit jako bar, skrývá také záda ledničky a z druhé strany je v něm zabudován malý policový systém.
Garsonka je vybavena manželskou postelí, dvěma šatními skříněmi, pohovkou s křeslem a konferenčním stolkem. Jsou zde umístěny také dva pracovní stoly od sebe tak, aby se partneři navzájem nerušili u práce. Dalším dělícím prostředkem v místnosti je otevřená knihovna, za kterou je umístěné piano.
Inspirovala jsem se retro stylem, použila jsem hodně dřevěného nábytku a doplňky různých barev a vzorů, aby prostor působil zajímavě a útulně.