Právě si prohlížíte Soukromý interiér – Kuchyně

Soukromý interiér – Kuchyně

Adéla Růžičková

SOŠ obchodu, užitého umění a designu, Nerudova 33, Plzeň

Návrh kuchyňské linky
Zadáním mé práce bylo navrhnout kuchyni pro zákaznici dle jejích představ. Důležité bylo, aby místnost byla dostatečně prostorná a umožňovala volný pohyb mezi jednotlivými místnostmi, do kterých se přes kuchyni prochází. Prostor pro velký jídelní stůl, kvůli rozsáhlé rodině, byl jedním z hlavních požadavků zákaznice. Zvolila si černou a latte barvu.

Dostala jsem zaměřenou místnost a začala s rozvržením dispozice a následně udělala model ve 3D programu Rhinoceros. Umístění přívodu vody a digestoře bylo pevně dáno.

Kuchyňskou linku jsem protáhla pod okno, kvůli dostatku prostoru pro vaření a možnosti využití denního světla. To mi umožnilo zkonstruovat dostatek úložného prostoru nejen ve spodní části. Skříňkám jsem dala požadovanou latte barvu, kvůli jemnosti interiéru a zvolila jsem černou pracovní desku. Detailem celé kuchyně jsou černé jemné úchytky zopakované na všech skříňkách. Návrh jídelního stolu nebyl od zákaznice požadován, zvolila jsem tedy pro ilustraci stůl společně s jídelními židlemi od české nábytkové značky TON.