Právě si prohlížíte Soukromý interiér – Moderní kuchyně pro čtyřčlennou rodinu

Soukromý interiér – Moderní kuchyně pro čtyřčlennou rodinu

Kateřina Pinkasová

Střední škola uměleckých řemesel, s.r.o.

Cílem tohoto projektu bylo navrhnout moderní kuchyni v rodinném domě pro čtyřčlennou rodinu o rozměru 4 x 3,2 m a respektovat požadavky na moderní kuchyni – velké úložné prostory, vestavné kuchyňské spotřebiče a kuchyňský dřez s odkapávací plochou. Dále bylo třeba zajistit sezení pro čtyři osoby v rámci kuchyně, navrhnout stínící techniku na okno, respektovat průchozí a manipulační zóny, umístit středové osvětlení a osvětlení nad pracovní plochou kuchyňské linky.

Celkový návrh je řešen velmi dynamicky, účelně a s maximálním využitím prostoru. Množství polic nabízí potřebné úložné prostory, přímá návaznost na jídelní stůl zajišťuje rychlost obsluhy a volné police nabízejí místo k dekoracím.  Materiály jsou užity v návaznosti na kuchyňskou linku, aby byl celý prostor materiálově vyvážený a kompaktní.

Velmi originálním prvkem jsou úchytky kuchyňské linky, které jsou přímo na míru navrženy pro tuto kuchyni. Užití může být jak horizontální, tak vertikální. Pohledová a užitná část úchytek je z masívního dřeva v kombinaci s černým kovem. 

Centrální dekoraci tvoří osvětlení nad jídelním stolem – lehká konstrukce s žárovkami je doplněna o stálezelené rostliny, které čerpají živiny ze zásobníku s hlínou.

Celý interiér doplňují vstupní dveře s vysoko posazeným průhledem a šedé čalouněné židle s lehkou konstrukcí. Sezení pro děti je řešeno pod oknem pomocí lavice s polstry a polštáři.

Užité materiály – lakovaná MDF antracit polomat (dvířkovina), laminovaná deska v dřevodekoru ořech (dvířkovina + korpus), postformingová pracovní deska s ABS hranou v dekoru kamene, zádová krycí deska Lacobel transparentní, temně zelená výmalba spolu s šedou, velkoformátová keramická dlažba v dekoru kamene.