Právě si prohlížíte Soukromý interiér – Koupelna pro mladý pár

Soukromý interiér – Koupelna pro mladý pár

Natálie Jirmannová

Michael – Střední škola a Vyšší odborná škola reklamní a umělecké tvorby

Zadání bylo navrhnout koupelnu pro mladý pár, který se věkově pohybuje mezi 25-30 lety a žije v Praze. Prostor je orientován do čtverce, proto místnost opticky rozděluji na dvě poloviny.

V jedné straně jsou umyvadla s pračkou a sušičkou, zabudované ve skříni. Její součástí z druhé strany je organizátor na špinavé prádlo (čtyři proutěné vysouvací boxy, do kterých lze špinavé prádlo dělit na bílé, černé, světle barevné a tmavě barevné). Za umyvadly se nachází předstěna pro vedení instalací a vody.

Druhá strana disponuje sprchovým koutem s klozetem. V rámci sprchového koutu je v předstěně umístěná nika, která má povrchovou úpravu stejnou jako baterie (kartáčovaný tmavě hnědý grafit). Předstěna zde slouží také pro vedení instalací a vody. Nad klozetem se nachází skříňka na potřebné čistící prostředky či toaletní papír.

Na začátku nebyl zadaný žádný styl. Vycházela jsem především z lesních textur a barev, protože ráda promítám kus přírody do interiéru. Zejména zelená barva na stěně a nábytku, dlažba jako imitace dřeva a obklady, na kterých je obtisk listu.

V místnosti se nenachází žádné okno, proto jsem použila ve sprchovém koutě a u klozetu ventilátory.