Právě si prohlížíte Soukromý interiér – Rekonstrukce interiéru 3+1

Soukromý interiér – Rekonstrukce interiéru 3+1

Berenika Hlaváčková

Integrovaná střední škola živnostenská, Plzeň, Škroupova 13

Projekt je má maturitní práce ze školního roku 2021/2022.
Úkolem bylo zrekonstruovat byt pro fiktivního investora. Vybrala jsem mladou tříčlennou rodinu se společnými zájmy cestování, příroda a skauting. Hlavní prioritou a přáním investora bylo navrhnout funkční a přitom na pohled příjemný interiér. Investor si přál do návrhu zařadit přírodní motivy a prvky industriálního nebo rustikálního stylu.
Byt se nachází ve 2.NP v panelovém rodinném domě. Z důvodu toho, že se jedná o železobetonovou panelovou konstrukci, nebylo možné dělat velké stavební zásahy, pouze v rámci stávající koupelny, zděné z klasických cihel.
Vstupní prostor se špinavou zónou pro odkládání bot a svršků nebyl v rámci práce řešen, jelikož se nachází mimo půdorys daného bytu. Odsunutím koupelny z centra bytu byla odstraněna tmavá vstupní chodba, místo ní se z hlavní chodby v domě vstupuje přímo do obytného openspace. Díky této úpravě došlo k logičtější návaznosti jednotlivých místností v bytu. Vznikla větší koupelna, samostatné WC a šatna s úložným nábytkem. Dětský pokoj a ložnici jsem ponechala na původních místech.
Jako nejviditelnější materiál pro výrobu nábytku jsem volila masivní dubové dřevo s tmavým nátěrem. Dále se v návrhu objevují odstíny zelené a béžové na různých prvcích. Čelo postele a další doplňky jsou z kovu antracitové barvy. Tyto barvy a materiály jsem kombinovala s matnou bílou.