Právě si prohlížíte Produktový design – Expoziční stánek pro veletrh

Produktový design – Expoziční stánek pro veletrh

Michaela Táchová

Střední odborná škola obchodu, užitého umění a designu, Nerudova 33, Plzeň

Jedná se o rozkladatelný prezentační stánek do výstavních prostor. Stánek je určen pro fiktivní českou firmu s názvem Ceramicz vyrábějící užitkovou keramiku. Jeho vzhled je koncipován jako tvar hrnečku a slouží zároveň pro výstavu, a prodej keramiky a kávy . Celek je dělen na tři části. První je zázemí pro přípravu kávy a prodej keramiky, kde si zároveň vystavující mohou odložit věci. Druhou částí je místo pro návštěvníky, kde si mohou v klidu vypít kávu jako v kavárně. Poslední částí je výstavní prostor umístěný mezi těmito dvěmi částmi, který je přístupný ze stran tak, aby nebyli rušeni ti, co sedí u kávy.
Konstrukce je tvořena z ohýbaných měděných jeklů do sebe zasunutých tak, aby spoje nebyly vidět a nerušili tak celkový dojem. Police pro výstavu výrobků uprostřed stánku jsou z tmavého dřeva, aby tím byla podtržena barva hlíny, používané pro výrobu keramiky.
Záměr byl takový, aby si lidé mohli přímo vyzkoušet nádobí, které si pak mohou zakoupit. A zpříjemnit jim tak a zpestřit zážitek na výstavě.