Právě si prohlížíte Soukromý interiér – Dům ve středomořském stylu s akcentem na etno styl

Soukromý interiér – Dům ve středomořském stylu s akcentem na etno styl

Than Thi Minh Chau

Střední umělecká škola varhanářská o. p. s.

Účelem projektu je navrhnout dům ve středomořském stylu s akcentem na etno styl. Dle požadavku zákazníka dům má být prosvětlený, má vyzařovat pohodu, je kladen důraz na asymetrii, zemitost.

Hlavními použitými barvami jsou zářivě bílá s neutrálními zemitými odstíny, které ladí s přímořským stylem. Modrou barvu najdeme v doplňcích po celém domě a zjemňují ji nejen světlé barvy, ale i vhodně zvolené materiály.
Nejvhodnějším nábytkem pro takto zvolený interiér je nábytek z masivního dřeva. Jsou velmi odolné a bezpečné při použití. Masivní dřevo je mnoha generacemi prověřený stavební materiál, který splňuje nejvyšší kritéria pro zdravý domov, a proto se doporučuje i dětem a alergikům. Výrobky z ratanu jsou lehčí než jiný nábytek, takže se s nimi snadno manipuluje.

Obývací pokoj, který je srdcem domova a je nepřímo spojený s jídelnou a kuchyní. Dostatek denního světla sem proniká skrze velká okna, kterými lze vstoupit na malou terasu. Následuje hlavní ložnice, koupelna, šatna a dětské pokoje. Všechny jsou navrženy tak, aby vyhovovaly preferencím a osobnosti každého člena domácnosti.