Právě si prohlížíte Produktový design – Grow

Produktový design – Grow

Marie Patočková

Střední škola designu interiéru Kateřinky

Grow je demontovatelný stolek, který roste spolu s dítětem a je mu zároveň didaktickou pomůckou. Celkem má tři formy, čímž je vhodný pro děti zhruba od půl roku do 8 let.
 První formou je dětská ohrádka. Haptické zkoumání nových materiálů a tvarů je důležitou součástí dětského poznávání, proto jsou zde zakomponovány prvky rozvíjející kreativitu a jemnou motoriku. Jedná se o kostky, válce a trojúhelníky posouvající se po tyčkách a obložení stěn z různých druhů materiálu (organoid, vroubkovaný plast, kamínky, plyš). Pozornost je zde věnována i barevné pestrosti těchto komponent.
Přemontováním dílců získáme menší stolek, následným otočením stolové desky větší stolek. Otvory na stranách stolků je možné využít k zavěšení úložných boxů či kapes. Dvě strany tohoto koutku tvoří stěny z korku a tabule na křídy, kde se dítě může jakkoli kreativně projevit, připnout si důležité poznámky nebo třeba obrázek pro maminku. Díky stěnám může být koutek umístěn i v prostoru a přesto vytváří pocit soukromí.
Dílce stolu jsou z rovné a ohýbané borovicové překližky tloušťky 18mm a jsou spojeny šrouby. Pro větší stabilitu je v zadní spodní části lub, který je také připevněn šrouby.
U stolku Grow se mohou děti stát malým Picassem, Einsteinem, či Sherlockem Holmesem. Nabízí jim spoustu možností a funkcí, které jim pomohou se rozvíjet a hledat svůj talent.